Bactroban cena

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą o podłożu alergicznym. U osób nadwrażliwych, kontakt z określonym alergenem powoduje powstanie charakterystycznego wyprysku. Atopowe zapalenie skóry dotyczy głównie dzieci, zwłaszcza tych, których przynajmniej jeden z rodziców cierpi na tę przypadłość.

W przebiegu choroby pojawiają się charakterystyczne zmiany skórne. Przede wszystkim są to różnego rodzaju grudki oraz pęcherzyki. Chorzy skarżą się również na świąd oraz bardzo suchą skórę. Zmiany pojawiają się głównie na rękach, czasem na twarzy i innych częściach ciała.

Leczenie tej choroby jest procesem długotrwałym. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Ze względu na wzmożone przesuszenie, chorzy powinni używać odpowiednich kosmetyków, o wysokiej zawartości środków natłuszczających oraz nawilżających. Nie jest wskazane rozdrapywanie zmian. W przypadku pojawienia się grudek, należy stosować ubrania, które dodatkowo nie podrażnią skóry.

Dermatolodzy najczęściej przepisują glikokortykosteroidy, które stosowane są miejscowo. Jeżeli doszło do zakażenia skóry, chorzy powinni zażywać także preparaty grzybobójcze. Ze względu na nieraz uciążliwy świąd, wskazane są preparaty przeciwhistaminowe, które łagodzą tą dolegliwość. Zazwyczaj choroba mija samoistnie, jednak mogą wystąpić jej nawroty w wieku dorosłym.

volibris ulotka Fraxiparine - 2850